Zasługujesz na to, żeby tańczyć - Nowy sezon 2023/24


Zasługujesz na to, żeby tańczyć - nowy sezon 2023/24

Każdy z nas zasługuje na czas, w którym może poczuć wolność, rozwijać skrzydła, wyrażać siebie i czerpać ze wszystkich innych dobroci, jakie daje taniec.

 

Możesz wybrać taniec, jaki tylko zechcesz, bo wybór dostępnych u nas technik zadowoli każdego :)

 

Sprawdź tutaj aktualny grafik startujących kursów.

 

Jeśli masz wątpliwości, spróbujemy je rozwiać :)

 

Nigdy nie uczyłam/uczyłem się tańczyć, nic nie umiem. Czy mogę przyjść na zajęcia?

Oczywiście! Przecież właśnie o to chodzi, aby się nauczyć tańczyć nawet, jeżeli nigdy nie miało się z tym styczności. Kiedyś musi być ten pierwszy raz! Osoby początkujące rozpoczynają kurs na poziomie początkującym, na którym wszystko jest tłumaczone od podstaw. Instruktor wprowadza grupę powoli w świat rytmu i ruchu. Na początku bywa niezdarnie, ale wszyscy są tam po to, by się dobrze bawić. Jednym słowem - nie ma się czego obawiać :)

 

Jaki taniec, jaką technikę wybrać na początek?

Wiele zależy od charakteru, oczekiwań i wieku. Młodzież wybiera techniki streetowe typu Hip Hop, Dancehall, Reggaeton... Na tych zajęciach tańczy się do najnowszej muzyki, można poznać między innymi choreografie i układy znane z wielu popularnych teledysków. Dziewczyny trenują pośladki na Twerku. A równowagę, grację i seksapil, na zajęciach High Heels, czy Sexy Dance.

Jeżeli szukamy czegoś bardziej klasycznego co kładzie przy okazji nacisk na rozciąganie ciała – najlepszy wybór to Balet, Taniec Współczesny, Jazz, Modern Jazz, Contemporary. Są to techniki określane scenicznymi.

Kobiety, które odżywają słysząc gorące latynoskie lub orientalne rytmy powinny wybrać Salsę Solo, Latin Solo, Taniec Brzucha, Bachatę Solo, czy Cuban Ladies Styling. To są prawdziwe pewniaki, na których każda kobieta poczuje duży przypływ pozytywnej energii.

Gorące rytmy, tylko że w parach, odnajdziemy w Bachacie, Kizombie, Salsie Los Angeles, Salsie Kubańskiej, Ruedzie de Casino oraz Tańcu Towarzyskim. Ciekawym wyborem jest również Taniec Użytkowy – szczególnie kusi on początkujące osoby, które nie chcą podpierać ścian na imprezach, wesela, balach czy też prywatkach.

Hustle, West Coast Swing, Tango czy Rock'n'Roll to wyjątkowe smaczki w parach, dla koneserów dobrego tańca.

Wybór jest naprawdę duży i zapewne każdy będzie miał swój typ. Bardzo pomocne w wyborze są tzw. Dni Otwarte na Taniec, które organizujemy zawsze we wrześniu. Wówczas można przetestować wszystkie techniki bezpłatnie i bez zobowiązań.

 

Chcę iść na kurs w parach - niestety nie udało mi się znaleźć partnera. Czy mimo to mogę przyjść na kurs tańca przeznaczony dla par?

Odpowiedź brzmi – TAK. Często kursanci przychodzą bez partnera/partnerki i wówczas łatwo można znaleźć kogoś do pary. Poza tym na zajęciach nie tańczymy tylko z jednym partnerem – co chwila robiona jest zmiana. Dzięki temu dużo szybciej się uczymy – tańcząc z wieloma osobami. Oczywiście, jeśli ktoś nie chce - nie ma konieczności zmiany w parach. Należy to zgłosić instruktorowi przed zajęciami.

Można też odnaleźć grupę na fb "Szukam partnera / partnerki do tańca" i umieścić tam swoje ogłoszenie.

 

W co mam się ubrać na zajęcia?

Przy technikach, które wymagają więcej swobody ruchów (jak Jazz, Hip Hop, Taniec Współczesny, itp.) najlepsze są stroje wygodne, sportowe. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy przyjść na zajęcia w dżinsach, nie wykonamy w nich zbyt wielu ćwiczeń rozciągających i będzie nam niezbyt wygodnie. W takich technikach jak Taniec Towarzyski czy Salsa mogą być leginsy lub spódnica dla pań, wygodne spodnie dla panów i koszulki nie krępujące ruchów, które pozwolą na swobodne podnoszenie rąk. np. przy wykonywaniu obrotów.

 

Jakie obuwie mam założyć?

Przede wszystkim trzeba przynieść ze sobą buty na zmianę (pamiętajmy, że niektóre zajęcia wymagają tego, bu położyć się na ziemi. Dlatego niezbędne jest zachowanie czystości w salach) – najlepiej niech to będzie obuwie wygodne, nie rysujące przy okazji parkietu (czyli nie posiadające czarnej, gumowej podeszwy). Oczywiście istnieje specjalne obuwie taneczne, ale nie jest ono potrzebne osobom początkującym. Jeśli chcesz jednak zainwestować w buty do tańca - instruktor na pewno podpowie Ci jakie kupić :)

 

Ile czasu trwa kurs?

Jeden poziom taneczny to około 9 miesięcy nauki. Zaczynamy od poziomu Początkującego (9 miesięcy), później jest poziom Średniozaawansowany (9 miesięcy), Zaawansowany (9 miesięcy) i Master Class (bez ograniczeń czasowych). Osoby którym łatwo przychodzi nauka lub już wcześniej tańczyły, mogą dołączać do kursów na które już trwają, na każdym poziomie.

Oddzielną kategorią są kursy typu Open - gdzie w zasadzie można dołączyć w każdej chwili, bez względu na umiejętności.

Do tego są też formacje - to grupy zamknięte, do których robimy nabory. Formacje trenują na bardziej zaawansowanym poziomie pod kątem zawodów i pokazów.

 

Co da mi taniec?

Jest tysiąc powodów do tańca. Dla niektórych jest to sposób na spędzanie wolnego czasu, po uczelni, po pracy. Relaks który potrafi wyczyścić naszą głowę ze złych emocji, które są wokół nas. Nasz taniec możemy wykorzystać na imprezach, prywatkach, poważnych imprezach czy nawet weselach. Dzięki tańcowi nabierzemy pewności siebie, poprawimy kondycję i stracimy zapewne trochę wagi... ;) Ale co najważniejsze - w szkole tańca poznamy mnóstwo nowych znajomych / przyjaciół :)

Ale taniec traktujmy również poważnie - każdy, kto sumiennie szlifuje swoją technikę na kolejnych poziomach, kładzie nacisk na wszechstronny rozwój oraz szkolenia ma szansę stać się profesjonalnym tancerzem.

Zacznij tańczyć, a pozytywne zmiany w Twoim życiu same się pojawią :)

 

Tańczymy w:

Szkoła Tańca Urban Dance Zone, ul. Zachodnia 85, Łódź

 

Zapisu na zajęcia można dokonać:

1. W recepcji Urban Dance Zone - Szkoła Tańca w Łodzi, ul. Zachodnia 85.

2. Pod numerem tel. 695-385-254 (w godzinach pracy szkoły)

3. Mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Obowiązkowo należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu każdego uczestnika oraz nazwę kursu.

 

Cennik znajdziesz tutaj.